Szájhigéniás kezelés
Napjainkban egy modern fogorvosi rendelő elképzelhetetlen szakképzett dentálhigiénikus nélkül, aki előkészíti a beteg fogazatát az orvosi beavatkozásra.
Feladatai
- a betegek előkezelése, a páciensek fogainak megtisztítása a fogkövektől, a nikotin lerakódásoktól
- a betegek megtanítása a megfelelő szájhigiéniakialakítására, és annak fenntartására
- megfelelő fogkefe kiválasztása
- fogmosási technika betanítása
- fogselyem használata
- fogköz tisztító kefe használata
- nyelvtisztítók használata
- szájvíz használata
- egyes fogfehérítési eljárások elvégzése
- tanulmányi minták készítése
Fogkő eltávolítás
A fogkő tulajdonképpen nem más, mint a fogak felszínén a nyálból kicsapódó kálcium és magnézium. A leggyakoribb előfordulási helye az alsó elülső fogak nyelv felőli felszíne és a felső 6-7 fogak külső felszíne. Itt találhatók a nagy nyálmirigyek kivezető nyílása. A fogkő színe alapvetően fehér vagy vajszínű, de ezt befolyásolja a táplálékban lévő színező anyag. A dohányzás és a pipázás hatására akár fekete színű is lehet a fogkő. Ha nagy mennyiségben van jelen, a fogágyat és a fogínyt is felsértheti, valamint felszínén számtalan baktérium telepedhet meg, melyek ínygyulladást, ínyvérzést okozhatnak. Az egyéni sajátosságoktól függően rendszeresen, 3-6-12 havonta szükséges a fogkövek ultrahangos eltávolítása. Az apróbb, nehezen hozzáférhető helyeken lévő fogkövek eltávolításához az ultrahang mellett finom kézi műszereket, speciális homokfúvót is alkalmazunk. A fogkő eltávolítás végén fluorpasztás polírozással tesszük a fogak felszínét simává és fényessé. Előfordulhat, hogy a fogkő eltávolításhoz 2-3 alkalom is szükséges, csak így tudjuk a kívánt állapotot biztosítani.
A beavatkozást jól képzett dentál higiénikusunk végzi, majd a kezelés után ellátja Önt a szükséges fogápolási tanácsokkal, hogy mosolya hosszú távon is ragyogó legyen.